Patika mutfağı

Patika Mutfağı 

"Kozalak" bizim için tohum saçmanın, üretmenin, paylaşmanın, gelişmenin simgesi. O yüzden ana mutfağımızın adı "Kozalak". Patika'ya konuk olan herkesin en sevdiği mekan.

Düzenlenecek  "mutfak  atölyeleri" ile de yeni lezzetlerle tanışmayı ve bilgilerimizi paylaşarak üretmeyi hedefliyoruz.

Herkesin mutfağı kendi kültürünü temsil eder aslında. Bizimkisi de öyle. Gerektiğinde beraber çalıştığımız, yeni tatları da denediğimiz, hep üreten, eğlenceli bir mekan kozalak. Kullandığımız ürünlerin hepsini henüz bahçemizden temin edemiyoruz, bu çok da mümkün değil, ama üretebildiğimiz herşeyi orada kullanıyoruz. Üretemediklerimizi de dikkatle şeçerek alıyoruz.

Patika'ya gelen konuklarımızda olduğu gibi çoklu bir kültür var mutfakta da. Geleneksel Türk mutfağından Hint mutfağına, "raw food" tan özgün reçetelere, ayurvedik beslenmeden makrobiyotik beslenmeye kadar her şeyden tattırmak istiyoruz konuklarımıza. Bir de işlenmiş gıdaları mümkün olduğu kadar "Kozalağın" dışında tutmaya çalışıyoruz.

Kendi yaptığımız ekmekler, Patika'nın harup ve üzüm pekmezi, yeşil zeytin, şekersiz reçeller, ev yapımı tereyağı, komşunun bahçesindeki zeytinlerden zeytinyağı, Patika'nın ev şarabı, köy balı, bahçenin o dönemdeki meyvesi, sebzesi ve heyecan ve zevkle yapılmış yemekler vaad edebileceklerimiz. Siz yine de sürprizlere hazırlıklı olun...
 
 
 
Anasayfa
Yaptıklarımız
Konaklama ve ulaşım
İletişim
Gönüllü çalışma
Sıkça sorulan sorular
Blog yazıları
Faydalı yazılar
Albüm
Etkinlikler