Çocuk ve Gençlik Yaz Kampları


Patika Projesi’nde 9 - 11 yaş arasındaki çocuklarımız ve 11- 14 yaşları arasındaki gençlerimize yönelik yaz kampları tasarlanmaktadır. Yaz kamplarını tasarlarken en önem verdiğimiz konu, yaşamın bütünselliğini kamp süresine sığdırmak ve doğanın bir parçası olduğumuzu çocuklarımıza ve gençlerimize yeniden anımsatmaya çalışmaktır.

10 gün süren yaz kampları hem akıl yürütme, hem paylaşım, hem özgüven, hem grup olarak üretmek, hem oyun,  hem dostluk demektir.
Türkiye’nin aydınlanmasında önemli rolü olan devlet adamlarımızdan biri ve Köy Enstitüleri’nin kurucusu Hasan-Ali Yücel’in anısına kamplarımıza onun adını koyduk.

“Yüzü geriye dönük olanlar elbette rahatsızlık duyacaklardır. Hayvanına ters binmiş bir yolcu gibi bunların başı döner; geriden uzaklaştıkça eşyayı küçülmeye başlar görürler; sıkıntıdadırlar, ıstıraptadırlar ve bazen bunda samimidirler de ... Yüzü istikbale dönükler, uzakta küçücük gördükleri ideallerini ona yaklaşmak için sarf ettikleri emekle her zaman büyümekte görürler; onu, daima daha aydın, daha canlı bulurlar. Onun için iyimserdirler, bahtiyardırlar, hayatları daima verimli olur. Yürürler ve beraberlerinde başkalarını da yürütürler…”  devamı için… >>>

 

(1. KAMP) ilk gençlik kampımız
(2. KAMP) ilk çocuk kampımız

(3. KAMP) ikinci çocuk kampımız
(4. KAMP) ikinci gençlik kampımız

Çocuk kampı ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız>>>

 
 
Anasayfa
Yaptıklarımız
Konaklama ve ulaşım
İletişim
Gönüllü çalışma
Sıkça sorulan sorular
Blog yazıları
Faydalı yazılar
Albüm
Etkinlikler