Biz Kimiz
Patika Projesi

Patika Projesi birlikte üretirken birbirimizi güçlendirerek varolma deneyimidir.  Patika’da geçirilen süre içinde yogadan yürüyüşlere, sanattan toprakla olan uğraşlara kadar pek çok aktiviteyle, ziyaretçilerimizin Patika'dan güçlenerek ayrılması için çabalıyoruz.

Herkesin yaşamda bir yolculuğu olduğunu düşünerek diyoruz ki herkesin bir yolu, kendini gerçekleştirdiği bir “Patika”sı vardır.  Bu patikalar zaman zaman başka insanların patikalarıyla birleşirler ve beraber yolculuk edilir. 

“Patika Projesi” Fethiye’nin Faralya köyünde 5 dönümlük bir arazide yeşertilen bir proje.  Kentleşmeyle gelen koşuşturmaların dışında da bir yaşam olduğunu, kendimizi gerçekleştirmek için pek çok seçeneğimiz olabileceğini, unuttuğumuz değerleri yeniden hatırlayarak, çalışarak, üreterek, dokunarak, koklayarak, hissederek yaşayabileceğimizi hatırlayacağımız bir ortam Patika.  

Patika’da ekolojik yaşama biraz daha yakın olmak için çaba harcayan bizlere konuk olanların Patika'da bizim programladığımız günlük akış içersinde, aslında doğanın bir parçası olduğunu hissettirmek ve aynı zamanda kişisel gelişimlerimize katkıda bulunacak etkinlikleri beraber  tasarlayarak, yaşamın aslında sürekli üretmek olduğunu da anımsayarak  “Patika”nın üretim süreçlerine katkıda bulunmalarını sağlamak istiyoruz.

Çocuklar, gençler ve yetişkinler için kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir ortam ve aktiviteleri tasarlayarak ve bunları hayata geçirmeyi amaçlıyoruz.

Patikada Kimler Yaşıyor
Patikada yaşayanları merak ediyorsanızdevamı>>
Patika Tarihçesi
Patika projesi Erol B. Scott’ın yaklaşık olarak 20 yıldır tasarladığı bir proje. Projenin ilk tohumlarını da 1996 yılında ilk taş evini yaparak atmaya başladı. Permaculture ile ilgili kurslar almaya başlamasıyla
devamı>>
 
 
Anasayfa
Yaptıklarımız
Konaklama ve ulaşım
İletişim
Gönüllü çalışma
Sıkça sorulan sorular
Blog yazıları
Faydalı yazılar
Albüm
Etkinlikler