Biz Kimiz
Patika Tarihçesi

“Patika projesi Erol B. Scott’ın yaklaşık olarak 20 yıldır tasarladığı bir proje. Projenin ilk tohumlarını da 1996 yılında Muğla’nın Faralya köyünde Patika’da ilk taş evini yaparak atmaya başladı. Permakültür ile ilgili kurslar almaya başlamasıyla beraber ekolojik tasarım ilkeleri doğrultusunda ilk deneyimleri oluşturdu. 1998 yılında Patika’da ilk etkinlik olarak çocuk kampı düzenlendi. Şu anda buna ek olarak yoga, permakültür, sanat, çocuk, sağlıklı beslenme gibi patika vizyonu doğrultusunda çeşitli kişisel gelişim kampları düzenlenmektedir.

Daha sonra yeniden şehir yaşamına geri dönmek zorunluluğu nedeniyle projeye bir süre ara verildi. 2002 yılı sonundan beri yeniden Patika’yı yeşertmeye başlamaya karar vererek 2004 den itibaren çeşitli yapılar yaparak ve bahçe oluşturarak insanların patika projesinde varolmalarını sağlayacak altyapıyı kurmak için yeniden çalışmaya başlandı. Patika, 2005 yazından itibaren yaz aylarında çocuklar ve gençlere yönelik eğitim kampları ve modern dans eğitim kampıyla zenginleşerek ve yeşererek kendi “Patika” sında yoluna devam etmektedir.

Erol , Çiğdem , Pati Koza
devamı>>
Patika Projesi
Patika  projesi birlikte üretirken birbirimizi güçlendirerek varolma deneyimidir. Herkesin yaşamda bir yolculuğu olduğunu düşünerek diyoruz ki herkesin bir yolu, kendini gerçekleştirdiği bir “Patika” sı vardır. 
devamı>>
 
 
Anasayfa
Yaptıklarımız
Konaklama ve ulaşım
İletişim
Gönüllü çalışma
Sıkça sorulan sorular
Blog yazıları
Faydalı yazılar
Albüm
Etkinlikler