Konaklama ve Ulaşım

 

Patika'da misafirimiz olmak isterseniz sizleri taş odalarımızda, tahta evlerimizde ya da isterseniz çadırlarda ağırlayabiliriz.

Sizin programınız nasıl olur bilemeyiz ama biz Patika’daki yaşamı daha iyi anlamanız için ve tadını çıkartmanız için en az beş gün kalmanızı öneririz.
Gelirken fener, fotoğraf makinası, şapka, güneş kremi, spor ayakkabı ve terlik getirmeyi unutmayın.
Kablosuz internet olanağımız vardır.
Otobüsle ulaşım:
Fethiye’ye pahalılık sırasına göre Varan, Ulusoy, Pamukkale, Kamil Koç ve Metro otobüsleri gelmektedirler. Fethiye’ye bilet alırken Afyon üzerinden geliyor olmasına dikkat edin daha çabuk gelirsiniz. Genellikle akşam yola çıkan bu otobüsler sabah saatlerine Fethiye’ye varıyorlar.

Araçla gelirseniz:
Ölüdeniz yolunu kullanarak Ölüdeniz girişinden sola dönerek Faralya (yeni adı Uzunyurt Köyü) yoluna girmeniz gerekiyor. yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuğun ardından (biraz virajlı ve yukarıya tırmanılan biryol, belirtelim) Faralya köyüne ulaşıyorsunuz İlk mahalle olan Asar mahallesinden sonra ikinci yerleşim orta mahalle olarak geçiyor. Okul ve cami geçildikten 300 metre sonra Patika tabelesını görünce sağa dönüş yapmanız gerekiyor. 150 metre sonra Patikanın girişini göreceksiniz.

Uçakla gelirseniz:
En yakın hava alanı olan Dalaman Fethiye’ye yaklaşık olarak arabayla 30 dakika uzaklıkta. Havaş servisini kullanarak Fethiye’ye otobüs terminaline gelebilirsiniz. Otobüs terminalinin önünden geçen dolmuşlarla köyümüze gelebilirsiniz.

Fethiye’den Patika’ya ulaşım:
Fethiye’den yaz ve kış aylarında ayrı saatlerde dolmuşlar kalkmaktadır. Bizimle temasa geçerseniz size dolmuş saatlerini ve bize nasıl ulaşacağınızın bilgisini veririz.

 
 
Anasayfa
Yaptıklarımız
Konaklama ve ulaşım
İletişim
Gönüllü çalışma
Sıkça sorulan sorular
Blog yazıları
Faydalı yazılar
Albüm
Etkinlikler